Tervetuloa vuosikokoukseen 25.3.2024!

Etusivu > Ajankohtaista > Tervetuloa vuosikokoukseen 25.3.2024!
Helsingin Seudun Journalistien vuoden 2023 vuosikokoukseen kokoontui noin 60 jäsentä. Kuvassa puhetta pitää HSJ:n puheenjohtaja Marjaana Varmavuori. Kuva: Laura Vuoma
Share in X Share in Facebook

KUTSU

Helsingin Seudun Journalistien sääntömääräinen vuosikokous pidetään
maanantaina 25.3.2024 kello 18
Hotelli Presidentissä (Eteläinen Rautatiekatu 4, Helsinki).
Ennen kokousta kello 17−18 on tarjolla buffetiltapala.

Kokouksessa käsitellään yhdistyksen sääntöjen pykälän 23 edellyttämät asiat. Edellisen vuoden toimintakertomuksen ja tilinpäätöksen lisäksi hyväksytään toimintasuunnitelma ja budjetti vuodelle 2024. Lisäksi valitaan yhdistyksen puheenjohtaja seuraavaksi kaksivuotiskaudeksi ja puolet hallituksen jäsenistä. Esityslistalla on myös Aikakauslehdentoimittajain Säätiön hallituksen täydennysvaali ja tilintarkastajien valinta.

Kokouksessa jaetaan Salli-journalistipalkinto. Journalistiliiton tervehdyksen tuo puheenjohtaja Hanne Aho.

Kokoukseen edellytetään ilmoittautumista ennakkoon. Ilmoittaudu viimeistään keskiviikkona 13.3.2024. Iltapala varataan vain etukäteen ilmoittautuneille. Jäsenen, jolla ei ole jäsenkorttia, pitää muulla luotettavalla tavalla todistaa henkilöllisyytensä, jotta jäsenyys voidaan tarkistaa jäsenrekisteristä. Jäsenet saavat vuosikokouksen asiakirjat Lööpissä 1/2024, joka ilmestyy maaliskuussa.

Tervetuloa!
Helsingin Seudun Journalistit ry:n hallitus


Share in X Share in Facebook